Postitused lõppvoor sildiga

Lõppvooru 9.–10. klassi eksperimendi tulemused

Õpilased tundsid huvi, mille eest tiitrimistöös punkte jagati. Tiitrimispraktikumi täpne protokoll on siin.

Sildid: ,

Tartu Ülikoolis toimus üleriigiline keemiaolümpiaad

Eelmisel nädalavahetusel, 14.–15. märts 2009 toimus Tartu Ülikoolis 56. üleriigiline keemiaolümpiaad.

Olümpiaadist oli piirkonnavooru ja keemia lahtise võistluse tulemuste põhjal osa võtma kutsutud kokku 101 õpilast. Õpilased pidid keemiaolümpiaadil viie tunni jooksul lahendama teooriaülesandeid. Järgmisel päeval toimus ekperimentaalne voor: 9. ja 10. klassile tiitrimine ning 11. ja 12. klassile orgaaniline süntees.

Keemiaolümpiaadi pidulik lõpetamine ja võitjate autasustamine toimus TÜ aulas. Võistlejatele esinesid õpilased Karlova Gümnaasiumist. 12. klassi võitja oli Taavi Pungas Tallinna Reaalkoolist (õpetaja Andrus Kangro), 11. klassis Gleb Široki Tallinna Õismäe Vene Lütseumist (õp. Pelageja Ozerova), 10. klassis Katrina Sepp Miina Härma Gümnaasiumist (õp. Erkki Tempel) ja 9. klassis Erik Tamre Tallinna Reaalkoolist (õp. Anu Ermann).

Lõppvooru tulemuste põhjal arvati Eesti võistkonna kandidaatideks 16 õpilast, kes osalevad aprilli alguses valikvõistlusel. Valikvõistluse põhjal valitakse välja Eesti esindus XVII Balti keemiaolümpiaadiks (aprill 2009, Riia, Läti). Eesti võistkond 41. rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil (18.–27. juuli 2009.a., London, Inglismaa) koosneb 4 võistlejast. Võistkonna kandidaadid valitakse Balti keemiaolümpiaadil võistelnud õpilaste hulgast.

Üleriigiliste olümpiaadide korraldamist ja Eesti võistkondade osalemist rahvusvahelistel võistlustel finantseerib Haridus- ja teadusministeerium. Lisaks toetavad keemiaolümpiaadi omapoolsete auhindadega TÜ Keemia Instituut, YOGA LLC, MTÜ Loodusajakiri, kirjastus Avita, AS Eesti Gaas, AS Silmet, TBD Biodiscovery, Baltika Grupp ja AS Sangar. 

Lisainfo: Jaak Nerut, tel 737 6625

Sildid: ,

Keemiaolümpiaadi lõppvooru lõplikud tulemused

Keemiaolümpiaadi lõppvooru tulemused [9. klass] [10. klass] [11. klass] [12. klass].

Sildid:

Žürii otsus

Eriauhindade väljaandmise kohta

  • Žürii otsustas anda eriauhinnad 9.–12. klassi üldvõitjatele:

    9. klassis: Erik Tamre Tallinna Reaalkool  (õp. Anu Ermann)

    AS Avita eriauhind (stipendium a´ 3000.- krooni)

    10. klassis: Katrina Sepp Miina Härma Gümnaasium (õp. Erkki Tempel)

    AS Avita eriauhind (stipendium a´ 3000.- krooni)

    11. klassis: Gleb Široki Tallinna Õismäe Vene Lütseum (õp. Pelageja Ozerova)

    AS Silmeti eriauhind (stipendium a´ 2000.- krooni osavõtuks

    6. Paul Waldeni Sümpoosiumist; okt. 2009; Riia, Läti)

    12. klassis: Taavi Pungas Tallinna Reaalkool  (õp. Andrus Kangro)

    YOGA LLC eriauhind (reis Stockholmi keemia ja füüsika Nobeli preemia laureaatide presentatsioonile)

  • Žürii otsustas anda eriauhinna parima teooria eest:

    9. klassis: Erik Tamre Tallinna Reaalkool  (õp. Anu Ermann)

    MTÜ Loodusajakiri eriauhind (Horisondi aastatellimus)

  • Žürii otsustas anda eriauhinna parima eksperimendi eest:

    10. klassis: Silver Abel Nõo Reaalgümnaasium  (õp. Aivar Vinne)

    MTÜ Loodusajakiri eriauhind (Horisondi aastatellimus)

    11. klassis: Gleb Široki Tallinna Õismäe Vene Lütseum (õp. Pelageja Ozerova)

    AS Avita eriauhind (stipendium a´ 3000.- krooni)

    12. klassis: Siim Rinken Hugo Treffneri Gümnaasium (õp. Eha Paabo, Erki Enkvist)

    TBD Biodiscovery eriauhind (Navitrolla maal)

41. rahvusvahelise keemiaolümpiaadi (RKO) Eesti võistkonna kandidaatide kinnitamise kohta

Žürii kinnitas 41. rahvusvahelise keemiaolümpiaadi (18.–27. juuli 2009.a., London, Inglismaa) Eesti võistkonna kandidaatideks järgmised 9.–12. klasside õpilased, keda kutsutakse treeninglaagrisse ja valikvõistlusele 6.–9. aprill 2009.a.:

Nimi Kl. Kool Õpetaja
Taavi Pungas 12 Tallinna Reaalkool Andrus Kangro
Siim Rinken 12 Hugo Treffneri Gümnaasium Eha Paabo, Erki Enkvist
Ove Oll 12 Tallinna Reaalkool Andrus Kangro
Gleb Široki 11 Tallinna Õismäe Vene Lütseum Pelageja Ozerova
Maksim Mišin 11 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium Irina ?ikina
Mari Eltermann 11 Tallinna Reaalkool Andrus Kangro
Andre Tamm 11 Tallinna Reaalkool Andrus Kangro
Aleksandra Timofejeva 11 Tallinna 53. Keskkool Vladimir Ossipov
Ivan Jakovlev 11 Tallinna Õismäe Vene Lütseum Pelageja Ozerova
Katrina Sepp 10 Miina Härma Gümnaasium Erkki Tempel
Mihkel Ugandi 10 Nõo Reaalgümnaasium Aivar Vinne
Madis Ollikainen 10 Gustav Adolfi Gümnaasium Katrin Soika
Kert Pütsepp 10 Tallinna Reaalkool Andrus Kangro
Kadi Liis Saar 10 Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž Andrus Kangro,Lilian Kippasto
Erik Tamre 9 Tallinna Reaalkool Anu Ermann
Eva-Lotta Käsper 9 Tartu Kivilinna Gümnaasium Riina Reiljan

Tartus 15. märts 2009. a.

Uno Mäeorg

Keemiaolümpiaadi žürii esimees

Jaak Nerut

Keemiaolümpiaadi komisjoni esimees

tel. 7 37 66 25; Jaak.Nerut@ut.ee

Sildid: ,

Keemiaolümpiaadi lõppvooru ülesanded ja lahendused

14.–15. märtsil 2009 toimunud keemia lõppvooru ülesanded eesti ja vene keeles ning lahendused.

LV, 2008–2009
pdf Ülesanded 9 10 11 12
pdf Задания 9 10 11 12
pdf Lahendused 9 10 11 12
pdf Eksperiment 9–10 11–12
pdf Эксперимент 9–10 11–12

Sildid: ,

Keemiaolümpiaadi lõppvooru tulemused (koodi järgi)

12. klass

1 2 3 4 5 6
7 13 9 8 12 11 60
1 12-20 4.5 13 9 7 12 6.5 52
2 12-03 7 10 8 6 11 6.5 48.5
3 12-04 5 10 8 8 7 10 48
4 12-14 6.5 11 7.5 5 10 5 45
5 12-07 4 5.5 9 5 11.5 5 40
6 12-22 0 8 9 8 11.5 3 39.5
7 12-09 7 4.5 2 6.5 9 10 39
8 12-02 7 7.5 6.5 3.5 6 6.5 37
9 12-06 4.5 1 6.5 7.5 8.75 8 36.25
10 12-08 4.5 6.5 5 3.5 10 5 34.5
11 12-21 2.5 7.5 4 5 5.25 10 34.25
12 12-01 2 9.5 3 1.5 7.5 9 32.5
13 12-16 3 3 2 5 7 10 30
14 12-17 4 6.5 3 7.5 2 5 28
15 12-11 0 7.5 3.5 1.5 10.5 4 27
16 12-10 1 7 1.5 4 8.5 4 26
17 12-05 3 1 8.5 6 5 2 25.5
17 12-12 1.5 0 6 4.5 8 5.5 25.5
19 12-18 2 4 6.5 8.75 2 23.25
20 12-15 1 7 3.5 11 22.5

 

11. klass

1 2 3 4 5 6
7 11 12 10 12 8 60
1 11-08 6 11 11.25 10 12 5 55.25
2 11-20 5.5 10.5 10.25 10 12 3.75 52
3 11-14 4 11 9 10 10.5 2 46.5
4 11-06 7 11 11 7 6.5 3.25 45.75
5 11-02 3.5 11 10 6 11.5 2.5 44.5
6 11-09 6 11 9 9 7 0.5 42.5
7 11-07 5 11 10.25 4.5 9.5 1.5 41.75
8 11-12 4 9 7.5 8 11.5 1.5 41.5
9 11-10 3 9 8.75 6 12 2.5 41.25
10 11-11 3.5 11 8.75 9.5 6.5 1.75 41
11 11-21 1 11 10 4.5 11 2.5 40
12 11-19 4 10.5 10.5 2 8 1.5 36.5
13 11-04 1 11 10.25 1.5 9.5 1.25 34.5
14 11-03 5 11 9.75 0 7 32.75
15 11-13 2 11 9 2 6.5 2 32.5
15 11-17 1 11 6 8.5 6 0 32.5
17 11-01 1.5 11 8.75 2 7 1.5 31.75
17 11-05 2.5 11 10.25 2.5 4 1.5 31.75
19 11-16 2.5 11 5.5 0 5 2 26
20 11-18 2.5 11 9 0 0 0 22.5

 

10. klass

1 2 3 4 5 6
14 12 6 11 8 9 60
1 10-08 13.5 11.5 6 11 8 8 58
2 10-24 12.25 7.5 5.5 11 8 9 53.25
3 10-20 13.25 9.5 5 10 8 7 52.75
4 10-06 12.25 9 6 11 5.5 8 51.75
5 10-19 11.63 11.5 5.5 11 5.5 6 51.13
6 10-12 12.75 6.5 5.5 11 6 9 50.75
7 10-21 12.75 7.5 6 11 8 3 48.25
8 10-11 9.7 5.5 6 11 7.5 8 47.7
9 10-14 11.25 5.5 5.5 11 5.5 8 46.75
10 10-09 12.25 8 6 11 6 3 46.25
11 10-26 11 1.5 6 11 7.5 9 46
12 10-10 11.5 5 4.5 9.5 8 7 45.5
13 10-07 11.5 1 6 10 8 8 44.5
14 10-04 10.5 3 4 11 8 7 43.5
15 10-25 9.5 2.5 4.25 11 8 8 43.25
16 10-13 9.5 3 4.25 11 7.5 7.5 42.75
17 10-05 13 2.25 5.75 10.5 3 8 42.5
18 10-02 8.75 6 4 10.5 5 8 42.25
19 10-15 8.25 8 5 9 8 3 41.25
20 10-18 10.63 1 5.5 11 8 2.5 38.63
21 10-16 10.9 6 9 4 8 37.9
22 10-01 9 4 5 9.5 6 0 33.5
23 10-23 5.75 2.75 2.75 7.5 3.5 6 28.25
24 10-17 13.5 0.5 0 8.5 5 0 27.5
25 10-27 0 1 0 4 5

9. klass

Koht Kood 1 2 3 4 5 6 T
11 8 12 12 7 10 60
1 09-18 11 8 11.5 12 6.9 10 59.4
2 09-23 11 8 11.5 11 7 10 58.5
3 09-26 11 8 12 10.5 5.8 10 57.3
4 09-20 11 7.75 11 11.25 6.05 10 57.05
5 09-19 11 7 11.5 11 6.3 10 56.8
5 09-25 11 8 12 11.5 4.3 10 56.8
7 09-11 10 7 11 11.75 6.8 10 56.55
8 09-17 10.75 6.75 11.5 11.5 6.5 9 56
9 09-27 10.75 8 10 11 7 9 55.75
10 09-01 11 8 9.5 12 3.5 10 54
11 09-07 11 5 10.5 11 6.5 9 53
11 09-30 7 7 11.5 11 6.5 10 53
13 09-05 10 4 11.5 11.5 3.1 10 50.1
14 09-14 10 6.5 11 11.5 2 8.5 49.5
15 09-09 11 3.75 11.5 10.4 2.6 10 49.25
16 09-21 10 4.5 9.75 11.5 2.8 10 48.55
17 09-08 10 7.25 10 11.5 8 46.75
18 09-10 10 3 8.5 12 1.9 10 45.4
19 09-29 8 3 10 11.5 2.8 9 44.3
20 09-13 11 3.75 10 11.4 2.8 5 43.95
21 09-28 9.5 1 8.5 11 3.2 10 43.2
22 09-24 9 6.5 5.5 6.25 2.9 10 40.15
23 09-12 9.75 7.5 11 6 3.4 2 39.65
24 09-04 11 2 11.5 10.5 2.3 0 37.3
25 09-16 10.75 3 8.5 11.5 2.5 1 37.25
26 09-03 11 4.5 6 4.5 1.9 9 36.9
27 09-06 10.75 9.5 11.25 1.3 2 34.8
28 09-22 9 1 4 9.75 2.5 3 29.25
29 09-15 8.5 4 3 5 1 1.5 23
30 09-02 9.25 1 2.5 4 2.2 4 22.95

Sildid: ,

Keemiaolümpiaadi lõppvooru ajakava

Keemiaolümpiaadi lõppvoor toimub Tartus 14.–15. märtsini. Registreerumisinfo: http://www.teaduskool.ut.ee/3113

Lõppvooru ajakava:

Laupäev 14. märts
930–1045 Keemiaolümpiaadi osavõtjate registreerimine (TÜ keemiahoone ringauditoorium, Jakobi 2)
930–1045 Hommikueine (ringauditoorium)
1115 Keemiaolümpiaadi avamine (ringauditoorium)
1130–1630 KEEMIAOLÜMPIAADI TEOREETILINE VOOR (ringauditoorium)
1215 Žürii kohtumine õpetajatega (Jakobi 2-436)
1600–1730 Õhtusöök (Ülikooli kohvik, Ülikooli 20)
Pühapäev 15. märts
830–930 Majutatavatele õpilastele hommikueine majutuskohtas Esialgsed tulemused. Apellatsioonid. (TÜ keemiahoone, Jakobi 2-320)
1000–1330 KEEMIAOLÜMPIAADI EKSPERIMENTAALVOOR teooriavooru 10-le parimale igast klassist (TÜ keemiahoone)
1300–1430  Lõunasöök (Kotka Kelder, Pepleri 14, 0 korrus)
1600 Keemiaolümpiaadi lõpetamine TÜ aula (TÜpeahoone, Ülikooli 18)

Sildid: