Uudised 49. RKOst

Kõik uudised ja fotod postitame siia: https://www.facebook.com/keemiaolympiaad/

kvalifikatsioonivõistlus

27. juulil 2017. a. toimunud kvalifikatsioonivõistluse tulemused:

teooria eksp. summa
Nimi Klass Kool 61 39 100
1. Carel Kuusk 12 Tallinna Reaalkool 46,15 36 82,15
2. Siim Kaukver 11 Tallinna Reaalkool 40,99 34 74,99
3. Taido Purason 11 Tõrva Gümnaasium 24,82 35 59,82
4. Paul Kerner 12 Tallinna Tõnismäe Reaalkool 22,43 29 51,43
5. Juri Volodin 11 Tallinna Õismäe Vene Lütseum. 24,20 35 59,20

Sildid:

RKO treeninglaager

4.-8. juuni toimus Tartus treeninglaager, mille eesmärgiks oli valmistada ette Eesti võistkonda RKO-ks. Lisaks põhivõistkonnale olid treeninglaagrisse osalema kutsutud õpilased, kes paistsid silma lõppvoorul ja valikvõistlusel.

Laagri ajal viidi Moodle-i keskkonnas läbi ülesannete lahendamise võistlus, kus omavahel pistsid rinda 2 tiimi: RKO võistkond vs. kutsutud õpilased. Õpilastele anti lahendamiseks kokku 46 RKO ja Tai keemiaolümpiaadi ülesannet. Iga ülesanne andis 10 p. Selle aasta RKO tiim saavutas kokku 791 p. Keskmiselt lahendas iga võistkonnaliige 20/46 ülesannet. Kutsutud õpilaste tiim sai 649 p. Kõige tublimad neist lahendasid umbes 13/46 ülesannet.

49. rahvusvaheline keemiaolümpiaad toimub 6.-15. juulil Bangkokis, Tais. Eest võistkonda kuuluvad Carel Kuusk (Tallinna Reaalkool, 12. kl), Siim Kaukver (Tallinna Reaalkool 11. kl), Paul Kerner (Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 12. kl) ja Taido Purason (Tõrva Gümnaasium, 11. kl). Võistkonna mentoriteks on Vladislav Ivaništšev ja Ott Kekišev.

Valikvõistluse tulemused

RKO valikvõistluste tulemused

10.–14. aprill 2017, Tartu

teooria
BChC EXP 1 2 3 4 5 6 TEOR SUM
22 12 21 21 24 30
max 10 30 10 10 10 10 10 10 60 100
1 Carel Kuusk 0.9 30 9 10 19 21 5 18 39.56 70.46
2 Juri Volodin 1.94 27 15 12 12 13 21 10 40.81 69.75
3 Joosep Kaimre 30 8 12 21 17 2 21 39.56 69.56
4 Siim Kaukver 0.54 25.5 9 8 21 16 14 15 39.21 65.25
5 Paul Kerner 0.39 30 12 11 21 11 3 11 34.78 65.17
6 Taido Purason 3.1 27 7 6 20 21 0 16 33.04 63.14
7 Kaarel Hänni 28.5 17 7 13 7 1 21 30.50 59.00
8 Andreas Must 2.13 26.1 9 10 20 4 4 14 30.19 58.42
9 Hanna-Riia Allas 28.5 11 7 18 4 1 11 25.39 53.89
10 Mikael Rinne 27 13 4 14 10 0 16 26.00 53.00
11 Anna Krupina 29.4 8 10 9 4 4 9 22.83 52.23
12 Karl Paul Parmakson 22.5 0 10 18 10 0 20 28.33 50.83
13 *Kerli Tali 0.91 25.5 11 5 8 10 6 5 21.90 48.31
14 Andreas Vija 25.5 8 5 6 18 0 5 20.90 46.40
15 *Oliver Paberits 0.56 22.5 5 3 10 7 0 3 13.87 36.93

* – väljaspool konkurssi

Sildid: , , ,

Keemiaolümpiaadi lõppvooru ülesanded, lahendused ja tulemused

Allpool on toodud 64. keemiaolümpiaadi lõppvooru ülesanded, lahendused ja tulemused.

LXIV, 2016–2017
pdf Ülesanded 9 10 11–12 Temaatika
pdf Задания 9 10 11–12
pdf Lahendused 9 10 11–12
pdf Eksperiment 9 10 11–12
pdf Эксперимент 9 10 11–12
pdf Tulemused 9 10 11 12 Žürii otsus
pdf Kava Kaart ja bussiinfo
pdf Harjutusülesannete lahendused

Lõppvooru ajakava ja registreerumine

Lõppvooru registreerumine on avatud Teaduskooli kodulehel.

Keemiaolümpiaadi lõppvooru ajakava
31. märts – 1. aprill 2017

Reede, 31. märts

9.30–10.00               Keemiaolümpiaadi osavõtjate registreerimine ja hommikueine

                                 Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi (Nooruse 1) fuajee ja kohvik

10.00–10.10             Kohtadele paigutamine       Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut (Nooruse 1-121)

10.10–10.20             Keemiaolümpiaadi avamine                                              Nooruse 1-121

10.20–15.30             Teoreetiline voor*                                                              Nooruse 1-121

10.30                        Keemiaolümpiaadi žürii kohtumine õpetajatega               Chemicum 1006

15.00–16.00             Lõunasöök                                                                            Chemicum

16.00                        Ühistegevus                                                                          Chemicum

19.00–20.00             Majutatavatele õpilastele õhtusöök Kotka Keldris                Pepleri 14

 

Laupäev, 1. aprill

Majutatavatele õpilastele hommikusöök majutuskohas

8.30–9.30                  Esialgsed tulemused ja apelleerimine                 Chemicum 1020, 1021

10.00–13.00              Eksperimentaalne voor teooriavooru 10-le parimale igast klassist

10.30–14.00              Ekskursioon Eesti Rahva Muuseumisse (kogunemine Chemicumi fuajees)

14.00–15.00              Lõunasöök                                                                Chemicum

15.30                         Keemiaolümpiaadi lõpetamine                              Chemicum 1020

 

*Esialgsed teoreetilise vooru tulemused avaldatakse aadressil eko.olunet.org reede õhtul hiljemalt kell 21.00.

10.-14. aprillil toimub Tartus parimatele treeninglaager ja valikvõistlus, kus selguvad 6 õpilast, kes esindavad Eestit Balti keemiaolümpiaadil 29. aprill – 1. mai Leedus.

Sildid: ,

Lõppvooru temaatika

Lõppvooru temaatika Teaduskooli leheküljel [pdf].

Sildid: