Kolmanda vooru ülesandeid on uuendatud ning on lisatud teise vooru lahendused (koos parandustega). Parandustest on kirjutatud eelnevas postituses. Täpsustamisel on eelmiste voorude lõplikud tulemused.

Selle vooru lahenduste esitamise tähtaeg on 21. veebruar. NB! Lahendused palun saatke e-posti aadressil olimpiades(at)inbox.lv. Kasutage palun kindlasti etteantud Exceli faili.

Millal valmib emakeelne tõlge?

Vastavalt kokkuleppele  koostakse ülesanded ja lahendused (ametlikult) inglise keeles. Iga riigi korraldajal on lubatud ülesandeid tõlkida. Korraldajad saavad ülesanded kätte päev enne võistlejaid. Esimese komplekti ülesanded tõlkisid Gleb Široki (vene keel) ja Taavi Pungas (eesti keele). Kahjuks ei olnud võimalik leida teise komplekti tõlkimiseks vabatahtlikku. Suure tõenäusesega tõlgitakse  kolmanda vooru ülesanded mõne nädala jooksul. Seda protsessi võib kiirendada, kui Te aidate. Kirjutage selle postituse kommentarina mõne ülesande teksti tõlge enda emakeeles. Tõlgitud ülesande juppe saab kasutada lõpliku eesti- ja venekeelse komplekti kokkupanemisel.